W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwsza wigilijka z Panem Ministrem

Pamiątkowa fotografia uczestników wigilijki. Zebrani siedzą w dwóch rzędach krzeseł i stoją na scenie. W pierwszym rzędzie Minister Szwed i Wójt Sikorski.

W minioną sobotę, 18 grudnia, w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu odbyła się wigilijka, zorganizowana po raz pierwszy dla seniorów biorących udział w zajęciach organizowanych w działającym w Hażlachu i Pogwizdowie Klubie Seniora. Uczestnikiem spotkania był  Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Pan Minister, mimo nawału rządowych i poselskich obowiązków, znalazł czas i odwiedził Hażlach na zaproszenie naszych seniorów, aby wsłuchać się w głos reprezentantów starszego pokolenia, poznać ich bolączki i potrzeby. Ponadto w wigilijce uczestniczyli również przedstawiciele władz Gminy Hażlach w osobach Wójta Grzegorza Sikorskiego, Zastępcy Wójta Stanisławy Pelczar, Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Barbary Kuchty, a także Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Hażlach Jan Król. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku, złożenia sobie najlepszych życzeń świątecznych i noworocznych.

Odwiedziny u seniorów poprzedziła wizyta w Zamarskach, gdzie Wójt Sikorski przedstawił Panu Ministrowi Szwedowi założenia przebudowy i wyposażenia na cele kulturalne znajdującego się w centrum miejscowości budynku wielofunkcyjnego. Celem tej modernizacji będzie stworzenie spójnej przestrzeni publicznej, integrującej społeczeństwo poprzez działalność Gminnego Ośrodka Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz innych organizacji i stowarzyszeń, które znajdą dla siebie miejsce wewnątrz zmodernizowanego obiektu. Na realizację tego zadania Gmina Hażlach otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych promesę inwestycyjną w wysokości 9 mln zł.

Miłym akcentem wizyty Pana Ministra w Zamarskach było  nieplanowane wcześniej spotkanie z członkiniami miejscowego KGW, które z Przewodniczącą Koła Anną Więcek przygotowywały się do niedzielnego Transgranicznego Wiejskiego Jarmarku Świątecznego.  Zamarskie gospodynie obdarowały swego nieoczekiwanego gościa świątecznymi ciasteczkami cieszyńskimi.

Przed udaniem się na wigilijkę w Hażlachu Stanisław Szwed zdążył jeszcze zwiedzić tamtejszy Dom Przyrodnika, po którym oprowadziła go Cecylia Gasz-Płońska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

– Dziękuję Panu Wójtowi Grzegorzowi Sikorskiemu oraz seniorom uczestniczącym w zajęciach odbywających się w Hażlachu i Pogwizdowie za zaproszenie mnie na wigilijkę Klubu Seniora. Dbałość o Seniorów jest jednym z filarów działań rządu, a ostatnie lata to szereg pozytywnych zmian, m. in 13 i 14 emerytura, emerytura bez podatku, a także programy „Aktywni+” czy „Senior+”. Celem tych programów jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych poprzez rozwijanie zainteresowań, pasji, nawiązywanie znajomości, czy też odkrywanie nieznanych obszarów, co odbywa się z wykorzystaniem możliwości stwarzanych przez nowoczesne technologie. Dziękuję również Panu Wójtowi Grzegorzowi Sikorskiemu za całoroczną dobrą współpracę, cieszę się, że dzięki zaangażowaniu Pana Wójta w Gminie Hażlach tak prężnie działa Klub Seniora. To wyjątkowe miejsce z bogatą ofertą zajęć, gdzie spotykają się osoby z podobnymi zainteresowaniami – podsumował  wizytę w Gminie Hażlach Minister Stanisław Szwed.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}