W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

O Puchar Wójta

Finaliści zawodów o Puchar Wójta Gminy Hażlach. Stoją z pucharami na trawie na tle drzew.

W dniu 10 lipca 2021 roku, czyli tradycyjnie w okresie wakacyjnym, na terenie Łowiska Trzy Stawy Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Pogwizdowie odbyły się doroczne zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Hażlach. Udział wzięło ponad 30 uczestników. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach (spławik i grunt).

–  Pogoda dopisała, dlatego ryby brały wyśmienicie – podsumowuje zawody Jan Cieślar, Prezes Koła PZW Pogwizdów. Po zważeniu i podliczeniu punktów najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk prezesa puchary oraz nagrody.

W kategorii spławik pierwsze miejsce zdobył Stanisław Pluta, drugie – Henryk Rosiński, trzecie – Jakub  Otręba. W kategorii grunt zwyciężył Kamil Szweda, drugi był Eugeniusz Szeląg, trzecią lokatę zajął  Mariusz Tolasz.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy i sędziowie zostali poczęstowani smaczną grochówką. To bynajmniej nie koniec wędkarskich emocji. – Dużo się dzieje na terenie naszego akwenu. W najbliższych dniach, to jest 24 lipca o godzinie 8, planujemy organizację zawodów par mieszanych, a początkiem września zawodów dla najmłodszych mieszkańców gminy Hażlach – kontynuuje Jan Cieślar.

– Ze swej strony bardzo dziękuję za bardzo dobrą współpracę na linii gmina Hażlach – Koło PZW Pogwizdów. W tym miejscu trzeba podkreślić, o czym wiele osób zapomina, że od wielu lat w czynie społecznym członkowie pogwizdowskiego koła dbają o tereny dzierżawione od gminy. Obszar Łowiska Trzy Stawy stanowi dla wielu z nas piękny teren rekreacyjny, wybierany jako miejsce rodzinnych spacerów. Z tego miejsca Panu Prezesowi, jak również wszystkim członkom pogwizdowskiego koła, dziękuję za współpracę, która przynosi obopólne korzyści – podsumowuje Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Zdjęcia (1)