Powrót

Medalowa Maja

Maja Czyż ze swoim trenerem z KS Cieszyn Arkadiuszem Lipą. Dwie postaci w strojach sportowych: z lewej trener, z prawej zawodniczka z dyplomem za zdobycie III miejsca

Uczęszczająca do VIII klasy Szkoły Podstawowej w Hażlachu Maja Czyż to bardzo utalentowana, sumienna i odnosząca coraz większe sukcesy zawodniczka sekcji judo Klubu Sportowego Cieszyn. W styczniu bieżącego roku podczas Mistrzostw Śląska w Judo w grupie młodziczek do 48 kg wywalczyła wicemistrzostwo Śląska. Niedawno, podczas rozgrywanego 5 marca w Piasecznie pod Warszawą Pucharu Polski Kadetów i Kadetek, w tej samej kategorii wagowej zdobyła brązowy medal.

Maja rywalizowała ze starszymi od siebie o dwa lata zawodniczkami z grupy juniorów i juniorek młodszych. Po czterech walkach, w tym trzech wygranych i jednej porażce, uzyskała najlepszy dotychczasowy wynik w swojej karierze sportowej. Tym samym wywalczyła bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, które są zaplanowane pod koniec kwietnia w Białymstoku.

Zawodniczka z Hażlacha swoją przygodę z judo zaczęła trzy lata temu w Stowarzyszeniu Sportowym Dąb Dębowiec. W roku 2021 roku podjęła decyzję o zmianie barw klubowych i przejściu do KS Cieszyn. Z tą chwilą, dzięki odpowiedniej postawie i dużemu zaangażowaniu, jej kariera sportowa ruszyła w odpowiednim kierunku. W 2021 roku wywalczyła 9 miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w kategorii do 48 kg, zaś w rozegranych w grudniu ubiegłego roku w Katowicach Mistrzostwach Polski w Jujitsu w konkurencji fighting zdobyła wicemistrzostwo Polski oraz medal brązowy w kategorii do 48 kg.

Głównym trenerem prowadzącym w KS Cieszyn Maję jest Arkadiusz Lipa. Pomaga mu trener asystent Artur Walczuk.