W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed wysokimi temperaturami, a następnie burzami z gradem, które w najbliższych dniach mogą wystąpić we wszystkich powiatach województwa śląskiego, a więc także na terenie powiatu cieszyńskiego.

Ostrzeżenie przed upałem, w ramach którego maksymalna temperatura w dzień może wynieść od 30 do 34 stopni oraz powyżej 18 stopni w nocy, obowiązuje od 13 lipca od godz. 7.30 do 15 lipca do godz. 7.30.  W środę, 14 lipca do rana w czwartek, 15 lipca w następstwie fali, upałów prognozowane są gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu od 30-50 mm (lokalnie do 60 mm) lub porywami wiatru o prędkości 90-115 km/h. Przewiduje się wystąpienie miejscowych opadów gradu. 

Ostrzeżenie przed burzami o mniejszym nasileniu obowiązuje również od 7.30 w czwartek, 15 lipca do 7.30 w piątek, 16 lipca. Występować mogą burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Możliwe miejscowe opady gradu.