W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

Tablica Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”. W lewym górnym rogu infografika: dach z kominem. Adres internetowy www.czystepowietrze.gov.pl. Poniżej loga z napisami: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Hażlach zawarła z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach porozumienie w zakresie uruchomienia punktu konsultacyjno- informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”.

Dzięki Programowi „Czyste Powietrze” osoby fizyczne będące właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych (maksymalnie 2 lokale) mogą uzyskać dofinasowanie m.in. na wymianę źródła ciepła, kompleksową termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

W ramach działania punktu przeszkolony pracownik udziela mieszkańcom bezpłatnych porad o możliwościach uzyskania dofinansowania, a także pomaga w przygotowaniu i złożeniu wniosku o podstawowy i podwyższony poziom  dofinansowania.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny czynny jest dwa dni w tygodniu, tj. w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 13.00 oraz w środy w godzinach od 12.00 do 17.00 i jest zlokalizowany w siedzibie Urzędu Gminy Hażlach w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Mienia (boczne wejście do Urzędu).

Mieszkańcy chcący skorzystać z bezpośredniej pomocy przy wypełnianiu wniosku proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 33 8569 479, wew. 61 w celu umówienia terminu konsultacji.

Materiały

Program "Czyste Powietrze": Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Program "Czyste Powietrze": Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
{"register":{"columns":[]}}