W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Hażlach zagra dla Wielkiej Orkiestry

18.01.2024

Gmina Hażlach gra dla WOŚP. 28 stycznia 2024. Start: 17.00. Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu. Koncert. Licytacje. Światełko do nieba. Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego

Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski oraz Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Pogwizdowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszają w niedzielę 28 stycznia bieżącego roku do sali widowiskowej hażlaskiej biblioteki na „Koncert koncert”, podczas którego między innymi będziemy zbierać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Początek o godzinie 17.

Wydarzenie to będzie mieć w naszej gminie szczególne znaczenie, ponieważ dokładnie 30 lat temu, w roku 1994, w sali Domu Ludowego w Hażlachu odbył się koncert Ewangelickiego Chóru Kościelnego Hażlach – Zamarski, podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Tegorocznym „Koncertem Kolęd” chcemy wrócić do tradycji występowania na rzecz wspólnego zdrowia! Szczególnie, że po 30 latach koncert odbędzie się w tym samym miejscu, ale za to w odnowionym budynku. Być może niektórzy chórzyści pamiętają poprzedni koncert? 

Chór Hażlach-Zamarski wystąpi pod batutą Krystyny Penkały. Zaprezentują się także inni artyści z terenu naszej gminy. Podczas tego historycznego wydarzenia odbędzie się prowadzona przez wolontariuszy kwesta na rzecz WOŚP. Zaplanowano także licytacje ciekawych przedmiotów i nie tylko...

Zakończenie koncertu i licytacji nastąpi o godzinie 20 tradycyjnym światełkiem do nieba.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich z otwartymi sercami!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}