W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Debata nad Raportem o stanie Gminy Hażlach za rok 2021 podczas Sesji Rady Gminy w dniu 29 czerwca 2022 roku

Z lewej strony napis złotymi literami Gmina Hażlach. Z prawej strony herb Gminy Hażlach: na niebieskim polu złota gwiazda sześciopromienna, poniżej czarny róg myśliwski ze złotymi okuciami.

Zgodnie z artykułem 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity w Dzienniku Ustaw z 2022 roku, pozycja 559 z późniejszymi zmianami) wójt gminy co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. W debacie nad raportem, która odbywa się podczas sesji rady gminy, mogą zabierać głos mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec Gminy Hażlach, który chciałby zabrać głos, składa do przewodniczącego Rady Gminy pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy.

Rozpatrzenie raportu o stanie Gminy Hażlach za rok 2021 i debata nad nim odbędą się podczas Sesji Rady Gminy Hażlach zwołanej na dzień 29 czerwca 2022 roku, która rozpocznie się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Hażlach o godzinie 15.30.

Jednocześnie informujemy, iż w celu zapoznania się z Raportem o stanie Gminy Hażlach za rok 2021 oraz pobrania wzoru zgłoszenia udziału w debacie nad raportem można skorzystać ze stanowisk komputerowych znajdujących się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Hażlachu (ulica Główna 37) i jej filiach (Kończyce Wielkie, ulica Księdza Olszaka 8 oraz Pogwizdów, ulica Katowicka 5).

Wyżej wymienione dokumenty są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Hażlach pod poniższym odnośnikiem:

https://hazlach.samorzady.pl/dokumenty,5_2359

{"register":{"columns":[]}}