W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego

Logo Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Litery GUNB w dwóch rzędach (GU i NB) w kolorze niebiskim na białym tle. Pomiędzy nimi pionowe i poziome linie

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje, że od 1 stycznia 2023 roku pod adresem https://c-kob.gunb.gov.pl dostępna jest Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego (c-KOB) – oficjalna, rządowa aplikacja do prowadzenia książki obiektu budowlanego. C-KOB umożliwia w prosty sposób założenie i prowadzenie książki, wprowadzanie informacji o ekspertyzach i badaniach technicznych oraz danych dotyczących kontroli okresowych, o których mowa w art. 62 ustawy – Prawo budowlane. Dotychczas książka obiektu budowlanego miała formę wyłącznie papierową. Od 1 stycznia 2023 r. istnieje możliwość prowadzenia książki w postaci elektronicznej w systemie c-KOB. W dalszej perspektywie system stanie się wyłącznym narzędziem do prowadzenia książki obiektu budowlanego i niemożliwym stanie się prowadzenie jej w formie papierowej.

Więcej informacji w poniższym piśmie.

Materiały

Informacja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 23 grudnia 2022 roku
GINB​_23​_12​_2022.pdf 0.12MB
{"register":{"columns":[]}}