W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych

Logo Urzędu Statystycznego w Katowicach. Na białym tle zachodzące na siebie w układzie pionowym dwa koła, żółte i niebieskie, tworzące część wspólną. Z prawej strony napis Urząd Statystyczny w Katowicach

Szanowni Państwo,

W dniach od 13 do 31 stycznia br. na terenie województwa śląskiego zostanie przeprowadzone Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w styczniu i lipcu, a jego wyniki prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i marcu roku następnego. Badanie dostarcza informacji o tym, jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne. Informacje te są niezbędne do podejmowania decyzji o kierunkach rozwoju rolnictwa na poziomie kraju, województwa, ale także każdej gminy. Uczestnictwo jak największej liczby osób w badaniu jest kluczowe dla jego efektywności. Dlatego zależy nam na zaangażowaniu osób cieszących się zaufaniem społecznym w gminie w popularyzację badania. Jest dla nas niezmiernie ważne, aby nasi respondenci byli jak najlepiej poinformowani o prowadzonym badaniu, jego celu, metodach i bezpieczeństwie.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie Urzędu Statystycznego w Katowicach w rozpowszechnieniu informacji o badaniu w regionie. Będziemy wdzięczni za wykorzystanie wszelkich dostępnych środków w celu dotarcia do jak największej grupy mieszkańców gminy w celu poinformowania ich i zachęcenia do udziału w badaniu.

W załączeniu przekazujemy zestaw podstawowych informacji o badaniu, w tym o bezpieczeństwie i sposobie weryfikacji tożsamości ankietera.

Liczymy na Państwa wsparcie, za które z góry serdecznie dziękujemy.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Materiały

Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (II edycja 2022 r.)
AK​_R.pdf 1.35MB
{"register":{"columns":[]}}