W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zagospodarowanie odpadów rolniczych

21.09.2022

Wójt Gminy Brańszczyk uprzejmie informuje o naborze wniosków na odbiór i zagospodarowanie odpadów rolniczych. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą w terminie od 21 września do 28 września 2022 r.

Zielony ciągnik uprawiający pole.

Wnioski mogą składać rolnicy posiadający odpady z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag z terenu Gminy Brańszczyk.

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie usunięcia folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej należy:

  1. Dokonać zgłoszenia na odpowiednim formularzu dostępnym na stronie http://https://samorzad.gov.pl/web/gmina-branszczyk/strona-glowna (zamieszczony poniżej) lub w Urzędzie Gminy Brańszczyk w Referacie Ochrony Środowiska, Przedsiębiorczości i Rolnictwa, pokój nr 6B.
  2. We wniosku należy podać podstawowe dane Wnioskodawcy, szacunkowe ilości folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag w kg oraz podpisać klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych. 
  3. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis. W przypadku korzystania z pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie należy złożyć informację o udzielonej pomocy w ciągu bieżącego roku kalendarzowego oraz dwóch poprzednich lat. 

Na podstawie kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków będzie tworzona lista zgodnie z kolejnością złożonych wniosków. Wnioski należy składać w wyznaczonym terminie w Kancelarii Urzędu Gminy Brańszczyk lub za pośrednictwem poczty (liczy się data wpływu do Urzędu Gminy Brańszczyk).

W razie wątpliwości dotyczących dofinansowania do usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej można dzwonić do Urzędu Gminy Brańszczyk pod nr tel. 29 59 29 333.

Materiały

Wniosek o dofinansowanie usunięcia folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej
Wniosek​_o​_dofinansowanie​_usunięcia​_folii​_rolniczej​_i​_innych​_odpadów​_pochodzących​_z​_działalności​_rolniczej.pdf 1.45MB
{"register":{"columns":[]}}