W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie Programu „Czyste Powietrze”

20.06.2022

Wójt Gminy Brańszczyk serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 22 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 w remizie OSP Brańszczyk przy ul. Jana Pawła II 43 w Brańszczyku.

Na górze rysunek domku i wewnątrz napis "czyste powietrze zdrowy wybór". Po prawej stronie herb gminy Brańszczyk. Poniżej tekst: Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste powietrze" www.czystepowietrze.gov.pl, www.wfosigw.pl.
Poniżej logo Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz WFOŚiGW w Warszawie.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Doradca Energetyczny z WFOŚiGW w Warszawie.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą,         a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Wszystkich zainteresowanych, serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Jednocześnie przypominamy, że w Urzędzie Gminy w Brańszczyku został uruchomiony Punkt Konsultacyjny rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, gdzie można złożyć i skonsultować wniosek o dofinansowanie.

 

Więcej informacji o programie CZYSTE POWIETRZE znajdą Państwo na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}