W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisano umowę na budowę drogi gminnej Nowe Budy - Przyjmy

01.06.2026

Widok z góry na prostą, piaszczystą drogę otoczoną zielonymi polami i lasem, łączącą miejscowości Przyjmy i Nowe Budy. Na zdjęciu widoczne są grafiki informujące o długości odcinka wynoszącej ponad 1,2 km.

Gmina Brańszczyk reprezentowana przez Wójta Gminy Brańszczyk Wiesława Przybylskiego przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Marzeny Kuleszy 26 maja 2026 r. zawarła umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa drogi gminnej nr 440107W Nowe Budy - Przyjmy realizowana w ramach zadania pn. Budowa drogi transportu rolnego Nowe Budy Przyjmy”, które zostanie wykonane za kwotę 1 969 969,96 zł brutto w terminie 190 dni od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 01 września 2026 r.

Wykonawcą została firma DROGI I MOSTY – Jan Kaczmarczyk z miejscowości Kacice.

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę drogi gminnej nr 440107W na odcinku Nowe Budy – Przyjmy o długości ponad 1,2 km, która połączy drogę powiatową nr 4405W z drogą gminną nr 440115W. W ramach inwestycji wykonana zostanie jezdnia o szerokości 5 m z nawierzchni asfaltowej wraz z poboczami, zjazdami indywidualnymi i publicznymi oraz rowami przydrożnymi.

Zakres prac obejmuje również przebudowę skrzyżowań i przepustów, budowę kanału technologicznego oraz wykonanie odwodnienia drogi. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort komunikacji mieszkańców oraz usprawni dojazd do terenów rolnych.

{"register":{"columns":[]}}