W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

23.05.2023

W dniu 18 maja 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku odbył się finał Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, którego organizatorem był Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Dzieci na placu szkolnym podczas przemówienia strażaka.

Przybyłych na uroczystość gości przywitał Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce Pan Michał Giers, w osobach: Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Mazowieckiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Wójta Gminy Brańszczyk Wiesława Przybylskiego wraz z Sekretarz Urzędu Beatą Wójcik oraz Skarbnik Ewą Kalatą, Przewodniczącą Rady Gminy Brańszczyk Ewę Beatę Wielgolaską wraz z Radnymi oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświaty w Brańszczyku – Panią Agnieszkę Eychler. Powitał również przedstawicieli służb mundurowych: Komendanta Powiatowej Policji w Wyszkowie podinsp. Mariusza Sycik, Zastępcę Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg.  Sławomira Pietrzaka, Żołnierzy z 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie. Wśród gości Dyrektor powitał przedstawicieli instytucji na co dzień czuwających nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem: Wicedyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce Michała Bałdygę, Nadleśniczego Lasów Państwowych Nadleśnictwa w Wyszkowie Waldemara Wańczyka, Kierownika Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrowi Mazowieckiej Marię Pajura, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wyszkowie Iwonę Wyszyńską, Inspektora Pracy Państwowego Inspektoriatu Pracy w Warszawie Oddział w Ostrołęce Bogdana Kasjaniuka, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie, księży z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbietę Piórkowską oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych Gminy Brańszczyk.

Uroczystość rozpoczęła Pani Jolanta Stachurska - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, która przybliżyła cel i program Pikniku Bezpieczeństwa. Po wystąpieniach przedstawicieli władz, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Eychler, która utwierdził wszystkich w przekonaniu, że szkoła kładzie szczególny nacisk na edukację o bezpieczeństwie oraz stosowanie poznanych przez uczniów zasad w życiu codziennym.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom klas czwartych z terenu Gminy Brańszczyk kart rowerowych, którego dokonali: Pani Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce Michał Giers, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Mazowieckiego w Ostrołęce Marcin Grabowski oraz Wójt Gminy Wiesław Przybylski.

Po wręczeniu kart odbyła się część artystyczna w wykonaniu klas starszych Szkoły Podstawowej w Brańszczyku. W krótkim wystąpieniu uczniowie przypomnieli zasady dotyczące prawidłowego poruszania się na jezdni z zachowaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Uczestnicy pikniku wzięli również udział w spotkaniach tematycznych w grupach dla dzieci i młodzieży z przedstawicielami: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Policji, Straży Pożarnej, Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej, Nadleśnictwa, Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowej Inspekcji Pracy oraz Ratownictwa Medycznego.  

Po części oficjalnej odbył się szereg imprez towarzyszących, wśród nich pokazy i prezentacje pojazdów operacyjnych i wyposażenia, sprzętu gaśniczego i ratunkowego, udzielanie pierwszej pomocy oraz pokaz ratownictwa wodnego. Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć również udział w konkursach sprawnościowych: przeciąganie liny, wyścigi rzędów oraz inne gry i zabawy sportowe. 

W ramach podsumowania naszych działań związanych z obchodami Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów szkolnych z terenu naszej gminy o tematyce bezpieczeństwa, w tym w ruchu drogowym. Nagrody przyznano za udział w pięciu konkursach, w różnych kategoriach wiekowych:

Rodzinny konkurs plastyczny „Znaki drogowe”

I miejsce: Piotr i Aleksander Marszał z Rodzicami,

II miejsce: ex aequo: Aleksander Chmiel z Rodzicami oraz Ignacy Danis z Rodzicami,

III miejsce: ex aequo: Eryk Błoński z Rodzicami oraz Igor Melchner z Rodzicami,

Wyróżnienie: Michalina Mościcka z Rodzicami,

Klasy 0- III

Konkurs plastyczny „To zawsze jest w modzie – bezpiecznie na drodze”

Kategoria wiekowa - klasy „0”:

I miejsce – Jan Rudzki Szkoła Podstawowa Nowe Budy,

II miejsce – Hanna Mroczkowska Szkoła Podstawowa Brańszczyk,

III miejsce – Joanna Piórkowska Szkoła Podstawowa Knurowiec,

Wyróżnieni: 

 • Alicja Puławska Szkoła Podstawowa Brańszczyk,
 • Kornelia Witkowska Szkoła Podstawowa Białebłoto,

Kategoria wiekowa – klasy I-III

I miejsce – Hubert Niziński Szkoła Podstawowa Brańszczyk,

II miejsce – Mariusz Oliwier Wołgin Szkoła Podstawowa Trzcianka,

III miejsce – Jagoda Puławska Szkoła Podstawowa Brańszczyk,

Wyróżnieni:

 • Jurkiewicz Nikola Szkoła Podstawowa Poręba,
 • Mateusz Bębenek Szkoła Podstawowa Knurowiec,
 • Filip Pędzich Szkoła Podstawowa Turzyn,
 • Nikola Brejnak Szkoła Podstawowa w Porębie,

Klasy IV- VI

Konkurs plastyczny „Bezpieczne Wakacje – kto o to dba, zawsze rację ma”

Kategoria wiekowa – klasy IV-VI:

I miejsce –Oskar Styś Szkoła Podstawowa Nowe Budy,

II miejsce – Sebastian Najmoła Szkoła Podstawowa Brańszczyk,

III miejsce – Tomasz Twardowski Szkoła Podstawowa Poręba,

Wyróżnieni:

 • Kinga Wiśniewska Szkoła Podstawowa Poręba,
 • Eryk Zawadzki Szkoła Podstawowa Trzcianka,
 • Blanka Bloch Szkoła Podstawowa Brańszczyk

Klasy IV- VIII

Konkurs „Bądź bezpieczny”, którego celem było sformułowanie hasła propagującego bezpieczne zachowanie się w różnych sytuacjach.

I miejsce- Alicja Podleś Szkoła Podstawowa Nowe Budy

II miejsce- Paulina Kuczyńska Szkoła Podstawowa Trzcianka

III miejsce- Bartosz Zalewski Szkoła Podstawowa Nowe Budy

Klasy VII- VIII

Konkurs pod hasłem ,,Bezpieczeństwo w domu i na podwórku”, polegający na nakręceniu krótkiego filmu ukazującego różne sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w życiu codziennym.

I miejsce - uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Porębie:

 • Julia Perzyna
 • Angelika Durska
 • Amelia Szulkowska
 • Bartosz Szulkowski

II miejsce - uczennice klasy VIII Szkoły Podstawowej w Nowych Budach:

 • Alicja Anna Podleś
 • Aleksandra Łapińska
 • Oliwia Zalewska

III miejsce - uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Knurowcu:

 • Gabriela Teofilak
 • Bartosz Kowalczyk.

Gratulujemy laureatom konkursów!!!

Na zakończenie Pikniku Bezpieczeństwa uczniowie klas starszych przygotowali pokaz odpowiedniego ubioru i wyposażenia do jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze. Natomiast przedszkolaki w swoim występie artystycznym zaprezentowały pokaz znaków drogowych.  

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom naszej uroczystości za aktywny udział w obchodach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa.

Tekst: Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku
Zdjęcia: Urząd Gminy w Brańszczyku

Zdjęcia (30)

{"register":{"columns":[]}}