W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

03.05.2021

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Flaga biało-czerwona na niej godło Polski oraz hasło: "NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Była to pierwsza w Europie i druga na świecie spisana ustawa zasadnicza, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Konstytucja była jednym z fundamentów polskiej państwowości, a rocznica jej uchwalenia zawsze jest okazją do manifestowania patriotyzmu i tożsamości narodowej - zarówno w czasach wolnej Polski, jak i w czasach zniewolenia.

W Gminie Brańszczyk z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, mimo pandemii, ale z zachowaniem zalecanych środków ostrożności, po raz ósmy organizowany jest Bieg Konstytucji 3 Maja.

Zapraszamy również do zapoznania się z wirtualną gazetką poświęconą tematyce Konstytucji 3 Maja, przygotowaną przez uczniów klasy IV wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej w Porębie Średniej

https://padlet.com/dominikakomor/vlvjwp3v41lyp9la

{"register":{"columns":[]}}