W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków

21.09.2022

Sezon grzewczy 2022/2023 może być wyjątkowo niebezpieczny!

Plakat promujący czyszczenie kominów. Czarne tło i czerwony kontur domu. Logotyp Międzywojewódzkiego CECHU Kominiarzy i tekst: "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj." Wymienieni patroni i partnerzy akcji oraz ich logotypy.

Krajowa Izba Kominiarzy dostrzega zagrożenie, które może pojawić sie z początkiem sezonu grzewczego 2022/2023, a związanego z falowym powrotem podłączeniem urządzeń grzewczych na paliwa stałe do przewodów kominowych, które już tych urządzeń nie obsługiwały. 

W naszej ocenie czynności takie powinny być poprzedzone Opinią Mistrza Kominiarskiego, która to Opinia wskazywalaby na możliwość techniczna wykonnania takiego podłączenia lub na brak takiej mozliwości.

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

 

Materiały

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków
komunikat​_krajowa​_izba​_kominiarzy.pdf 2.03MB
{"register":{"columns":[]}}