W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Zbudujemy Rzym!"

19.06.2024

"Zbudujemy Rzym!"

W marcu 2024 roku uczniowie klas 5 rozpoczęli projekt pod nazwą "Zbudujemy Rzym!". Projekt trwał do maja 2024 roku i miał na celu wykonanie makiet słynnych budowli rzymskich. Wykorzystując pudełka od zapałek i gips, uczniowie pracowali w grupach nad stworzeniem modeli Circus Maximus, Koloseum, Łuku Konstantyna i Panteonu.

Na początku uczniowie musieli zebrać informacje na temat swoich budowli, dokonać obliczeń i pomiarów, aby zachować odpowiednie proporcje. Kluczowym zadaniem było ustalenie, ile pudełek zapałek będzie potrzebnych do stworzenia konstrukcji. Następnie przystąpili do budowy, dbając o szczegóły i dokładność. Każda grupa konstruowała swoje makiety, a następnie pokrywała je gipsem za pomocą szpachelek, aby uzyskać realistyczny wygląd budowli.

Na zakończenie projektu zorganizowana została wystawa, na której zaprezentowano wszystkie makiety. Dodatkowo odbył się konkurs na najlepiej wykonaną makietę, co wprowadziło element rywalizacji i dodatkowej motywacji dla uczniów. Cały projekt nie tylko pozwolił uczniom na rozwijanie umiejętności manualnych i pracy zespołowej, ale także poszerzył ich wiedzę historyczną na temat starożytnego Rzymu.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}