Wycieczka VII A na Westerplatte
27.09.2022
19 września 2022 klasa VII A w ramach lekcji historii udali się na Westerplatte. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historia tego miejsca i wydarzeniami pierwszych dni II wojny światowej, poznanie topografii półwyspu i rozmieszczenie obiektów tworzących system obronny we wrześniu 1939 roku. Uczestnicy zobaczyli pozostałości wartowni, ruiny koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz dzięki uprzejmości Mateusza Jasika- mieli okazję zwiedzić ekspozycję ocalałej Wartowni nr 1. Aby uczcić poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny, którzy poświecili życie w obronie tego miejsca uczniowie złożyli kwiaty.
Teresa Brunath