W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka do Szwecji

21.05.2024

Wycieczka do Szwecji

W dniach 19-21 maja uczniowie klasy 5c oraz ich rodzice uczestniczyli w wycieczce do Karlskrony w ramach Rowerowego Potopu. Opiekunami grupy byli Krzysztof Murawski i Michał Dzida.

Nasza przygoda rozpoczęła się w niedzielny wieczór, gdy wsiedliśmy na prom Stenaline w Gdyni. Wszyscy byli podekscytowani nadchodzącą podróżą. Po zakwaterowaniu na promie, mieliśmy czas na wspólne rozmowy i przygotowania do następnego dnia.

Wczesnym rankiem w poniedziałek przypłynęliśmy do Karlskrony. Po smacznym śniadaniu na promie, przygotowaliśmy nasze rowery i ruszyliśmy na zwiedzanie.

Naszym pierwszym celem był skansen Wämöparken, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjne szwedzkie domy oraz dowiedzieć się więcej o historii regionu. Następnie udaliśmy się na punkt widokowy Bryggareberget, skąd roztaczał się przepiękny widok na miasto i okoliczne wyspy.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Morskie, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Interaktywne wystawy oraz liczne modele statków pozwoliły nam zgłębić tajniki morskiej historii Szwecji. Po wizycie w muzeum wyruszyliśmy na wyspę Aspö, gdzie mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy podczas przejażdżki rowerowej.

Po południu wróciliśmy do centrum Karlskrony. Spacerując po urokliwych uliczkach miasta, zatrzymaliśmy się na lody, co było miłym akcentem naszej wycieczki. Duże wrażenie zrobiły na nas kolorowe domki w dzielnicy Björkholmen, które dodają miastu niepowtarzalnego uroku.

Wieczorem, zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy na prom. Podczas rejsu do Gdyni mieliśmy okazję podziwiać przepiękny zachód słońca, co stanowiło idealne zakończenie naszego wyjazdu.

Rankiem we wtorek przypłynęliśmy do Gdyni. Z promu zeszliśmy z mnóstwem wspomnień i opowieści do przekazania rodzinie i przyjaciołom.

Wycieczka do Karlskrony była wspaniałą przygodą, pełną ciekawych miejsc i niezapomnianych chwil. Dzięki rowerowej formie zwiedzania, mieliśmy możliwość bliższego poznania uroków tego szwedzkiego miasta. Opiekunowie, Krzysztof Murawski i Michał Dzida, świetnie zorganizowali całą wycieczkę, dbając o bezpieczeństwo i dobrą zabawę wszystkich uczestników. Już teraz czekamy na kolejne takie wyjazdy!

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}