W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wielki Maraton Czytelniczy - edycja 2024

26.02.2024

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się kolejny etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Wielki Maraton Czytelniczy

Ten ponad dziesięcioletni konkurs ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności czytania
ze zrozumieniem, a także budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury. W czytelnicze szranki stanęli uczniowie klas drugich i trzecich. Musieli oni zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami dotyczącymi tekstu autorstwa Elizy Mikulskiej Zaczarowana pani bibliotekarka. Jest to pełna nadziei, ciepła i…magii opowieść o sile miłości i przyjaźni, o otwartości
na drugiego, często bardzo różniącego się od nas, człowieka. Uczniowie doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, oczekując teraz na kolejny test. W marcu bowiem będą musieli stawić czoła lekturze Dzik Dzikus Marty Kurczewskiej i Krzysztofa Łapińskiego. Wszystkim naszym Maratończykom życzymy przyjemnej lektury! 

Opiekun - Agnieszka Ługiewicz

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}