W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Średniowieczna osada w Sławutowie

04.06.2023

2 czerwca klasy Ia i Ie pojechały na wycieczkę do Osady Średniowiecznej w Sławutowie. Poznaliśmy historię naszych przodków i zobaczyliśmy jak wyglądało życie i praca ludzi w średniowieczu. Zwiedzając 8 chat z przewodnikami poznaliśmy trudną sztukę garncarstwa, rybołówstwa, zielarstwa, tkactwa i dawnego budownictwa.

Podczas warsztatów uczniowie spróbowali swoich sił w lepieniu przedmiotów z gliny oraz samodzielnie wypiekali podpłomyki, które później zjedli z apetytem. Jak na czerwiec było chłodno, ale słonecznie i humory nam dopisały. Na koniec wizyty mieliśmy czas na zabawy w otoczeniu przyrody i mogliśmy zobaczyć w zagrodach osiołki, świnkę i kozy, które można było pogłaskać.

Iwona Maćkowiak, Sylwia Jerzyk

Wideo

{"register":{"columns":[]}}