W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Polskie tradycje andrzejkowe

30.11.2023

W obecnych czasach, w dobie Internetu, docierają do nas zabawy i święta z różnych stron świata. Warto jednak pamiętać o świętach, które wywodzą się z naszej własnej kultury i bawiły naszych przodków przez długie wieki. Dawne tradycje andrzejkowe znane są również dzisiaj. Jednak nie traktujemy ich już tak poważnie jak dawniej.

Andrzejki

Dnia 30 listopada 2023 r. opiekunowie MSU przygotowali dla uczniów klas 1-3 atrakcyjne zabawy-wróżby. Dzień ten był wyjątkowy i bardzo radosny, bo dzieci mogły dodatkowo ubrać się śmiesznie. Miały założone piżamy, peruki, dziwaczne okulary, nakrycia głowy, kapcie. Te stroje dodatkowo wpływały na  humorystyczny nastrój.Uczniowie „wróżyli” sobie przyszłe zawody, podróże, imiona przyjaciół. Bawili się w „maszerujące buty”, rzucali monetą do miski z wodą, aby spełniły się ich marzenia. Zamiast lania wosku, dzieci kształty wykonywały z kropel farby, a następnie interpretowały co one mogą przedstawiać. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał „złotą myśl” i słodką niespodziankę. Okazało się, że „andrzejki” bardzo podobały się dzieciom i sprawiły nie tylko im dużo radości, ale także nauczycielom.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a szczególnie uczennicom z klasy 2a i 3a(LO) oraz uczennicom z klasy 4 d (SP) za pomoc w organizacji.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu: Wioletta Peck-Stypułkowska, Jolanta Rafalska, Anna Rogowska, Paulina Graś

Zdjęcia (24)

{"register":{"columns":[]}}