W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

AKCJA „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2024”

13.02.2024

Mały Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz siódmy w akcję "Wyślij pączka do Afryki”, prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje, aby uwrażliwić uczniów naszej szkoły na problem głodu, ubóstwa dzieci w krajach afrykańskich , a także przeciwdziałać od najmłodszych lat dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

Wyślij pączka do Afryki, 2024

W tym roku kluczowym projektem akcji jest „Reanimacja Dziecięca”, prowadzony w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki przez brata Macieja Jabłońskiego. Dlatego właśnie tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” ma podtytuł „Razem ratujmy życie dzieci”. W ramach zbierania środków finansowych na w/w cel przeprowadziliśmy dnia 13 lutego 2024 r. w „tłusty wtorek” sprzedaż słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców wraz z dziećmi z klas młodszych oraz deserów i popcornu ufundowanych przez nauczycieli i dyrektora szkoły. W czasie słodkiego kiermaszu uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu multimedialnego na temat życia swoich rówieśników na kontynencie afrykańskim. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszyscy z chęcią kupowali słodkości.

Dochód uzyskany ze sprzedaży słodkości dla dzieci z Afryki to 2000zł.!!! ( najwięcej, jak do tej pory). Zebrane pieniądze zostały już wysłane. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na  stronie Organizatora akcji - link w sekcji Materiały.     

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serca: Rodzicom, Babciom oraz uczniom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak szczytną, a zarazem słodką akcję.

Dziękujemy również uczennicom Kasi i Lenie z klasy 6a oraz Zuzannie. Amelii i Nikoli z klasy 1a  z Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w sprzedaży wypieków. 

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu: Wioletta Peck-Stypułkowska, Jolanta Rafalska, Anna Rogowska, Paulina Graś.       

Materiały

Wyślij pączka do Afryki - strona Organizatora akcji

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}