W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

13.11.2022

Narodowe Święto Niepodległości

Przygotowania do obchodów 104 rocznicy Święta Niepodległości w klasie 1a przebiegały pod hasłem „Jesteśmy patriotami i o Polsce pamiętamy”. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali historię o dniu 11 listopada i utrwalili znajomość symboli narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.Na zajęciach plastycznych wykonali kotyliony i flagę Polski.

W dniu 10 listopada wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Zwieńczeniem tych działań był uroczysty apel przygotowany przez klasę 2a i 3d. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego. Wzruszającym akcentem apelu było wysłuchanie piosenki „Co to jest niepodległość?”. Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji słowno-muzycznej uczniowie klas 1-3 zatańczyli poloneza.

Iwona Maćkowiak

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}