W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

27.11.2022

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki, aby wspólnie świętować. W szkole zrobiło się wesoło, kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Z tej okazji zorganizowano spotkanie podczas, którego uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. Iwonę Maćkowiak. Dzięki tej prezentacji dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat niedźwiedzia brunatnego oraz skąd wzięło się to święto?

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali kilku opowiadań o niedźwiedziach. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klasy IV a- Ania K, Martyna B i Kacper K oraz nauczycielka p. Helena Bielicka przeczytali fragmenty opowiadania „Dziadek i niedźwiadek” oraz fragmenty książek o przygodach Misia Paddingtona, Uszatka i Kubusia Puchatka.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przygotowane przez panie Ewę Kaczmarską - Kosyk, Martynę Świerczyńską i Iwonę Maćkowiak oraz uczniów klasy Ia i IIIe. Główny bohater niedźwiadek Krzyś wyruszył na poszukiwanie przyjaciół.

Dzięki tej inscenizacji dzieci zrozumiały, że przyjaźń jest więzią opierającą się na wzajemnej sympatii i zaufaniu. Jest też warunkiem istnienia prawdziwej miłości i jej najtrwalszą podstawą. Liczy się tylko to co ma serce do powiedzenia.

Podczas uroczystości odbył się także konkurs wiedzy o misiach przygotowany przez opiekunów Małego Samorządu Uczniowskiego p. Wiolettę Peck-Stypułkowską i Jolantę Rafalską. Na zakończenie spotkania uczniowie zatańczyli wspólny taniec z misiami. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Ten dzień to zarówno zabawa z pluszowym misiem, jak również nauka odpowiedzialności, przyjaźni i troski oraz budowanie życzliwych relacji międzyludzkich. Dziękujemy p. kierownikowi Piotrowi i p. konserwatorom oraz Rodzicom za udział w przygotowaniu tej uroczystości Dnia Pluszowego Misia 

 

Ewa Kaczmarska - Kosyk, Martyna Świerczyńska, Wioletta Peck-Stypułkowska

Helena Bielicka, Jolanta Rafalska, Iwona Maćkowiak

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}