W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Logopeda

„Granice mojego języka są granicami mojego świata.” Ludwig Wittgenstein

Zajęcia logopedyczne przeznaczone są dla dzieci, których mowa z różnych przyczyn nie rozwija się prawidłowo. Na początku roku szkolnego logopeda przeprowadza badania przesiewowe mające na celu wyłonienie dzieci z zaburzeniami mowy. Współpracuje również z nauczycielami zgłaszającymi swych uczniów do terapii logopedycznej.
 
Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 4os. Program zajęć uzależniony jest od indywidualnego zapotrzebowania i możliwości uczniów. Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie, np. fonologiczne, pragmatyczne, syntaktyczne i morfologiczne. Terapia logopedyczna w szkole prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia zaburzenia stanowiącego powód objęcia ucznia opieką logopedyczną.
 
Podjęcie terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów w domu. Szczególnie trzeba o tym pamiętać wtedy, gdy zajęcia z logopedą odbywają się rzadko. Nawet kilkuminutowe, ale codzienne ćwiczenia rodzica z dzieckiem są dużą pomocą.
 
Logopeda 
Elżbieta Idziak
Małgorzata Suchocka
 

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}