W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolorowy tydzień

23.10.2023

W dniach od 23 października do 27 października 2023 r. uczniowie klas I – III brali udział w akcji „Jak dzieci dbają o zdrowie” w ramach projektu „Zdrowo jemy- długo i komfortowo żyjemy”

Kolorowy tydzień

Mimo, że za oknami chłodno i ponuro, to u nas było barwnie i wesoło.

Każdy dzień był inny, każdy przebiegał w innym kolorze, z innym bohaterem dnia. I tak: poniedziałek był to dzień czerwony, a bohaterowie: jabłko i pomidor, wtorek- żółty, a bohaterami cytryna i banan. Środa była dniem zielonym, a bohaterami: ogórek i gruszka. Czwartek był dniem wszystkich kolorów owoców i warzyw. W tym dniu w szkole, po południu, odbył się bal „witaminek”. Piątek był dniem pomarańczowym, a bohaterami zostali: marchewka i mandarynka. Ponadto uczniowie z klas 2c zapoznawali swoich rówieśników, jaki wpływ na zdrowie ma spożywanie warzyw i owoców.

Przez cały tydzień powstawały kolorowe plakaty, kukiełki z owoców i warzyw, zdrowe surówki, sałatki i szaszłyki owocowe. Odbywały się zabawy i gry dydaktyczne oparte na wiadomościach dzieci o warzywach i owocach. Przez cały czas trwania akcji było zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}