W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

III etap Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego

18.04.2024

III etap Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego

18 kwietnia  2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O złote pióro Dyrektora Szkoły” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych, którego organizatorem jest SP Nr 9 w Rumi.

Kaligrafia to zgodnie z definicją sztuka pięknego, starannego pisania, kształtująca charakter oraz cierpliwość. Tak więc, do finału konkursu zakwalifikowały się Dzieci piszące z niezwykłą cierpliwością i starannością z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej oraz Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 6, 7, 9, 10.  Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Dwa pierwsze etapy odbyły się według regulaminu w szkołach macierzystych, etap trzeci w szkole organizatora.

Do etapu trzeciego szkoły zgłosiły łącznie 24 uczniów z klas II  oraz 22 uczniów z klas III. Uczniowie przepisywali przygotowane teksty zróżnicowane i dostosowane do poziomu edukacyjnego klas II i III przez 45 minut. Następnie komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła finalistów konkursu w kategorii:

Kl. II „Złote pióro” – nagrodę główną otrzymała – Dziyana Akutsionak z SP 9 w Rumi

II miejsce – Julianna Dobkowska  z SP 10 w Rumi

III miejsce – Katarzyna Matraś  z PESS w Rumi

Kl. III „Złote pióro” – nagrodę główną Lena Rohde z SP 9 w Rumi

II miejsce –   Mikołaj Pepliński z SPSS z Rumi

III miejsce – Diana Lvutina  z SP 6 w Rumi

 Podczas oceny i sprawdzania prac uczniowie zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, otrzymali soki i wafelki.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w tym samym dniu. Finaliści otrzymali dyplomy, „złote pióra”. Pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie i pamiątkowe pióra ze stalówką.

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}