W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

II etap i finał Powiatowego Konkursu Historycznego

27.03.2024

II etap i finał Powiatowego Konkursu Historycznego

27 marca 2024 r. w murach naszej szkoły odbył się II etap i finał Powiatowego Konkursu Historycznego Patroni roku 2024. Przedmiotem konkursu byli znani z podręczników szkolnych bohaterowie narodowi oraz nieco zapomniane postaci z historii Polski, które zostały wybrane patronami roku 2024 przez Sejm RP: Marek Hłasko, Arcybiskupa Antoni Baraniak, Romuald Traugutt, Wincenty Witos, Kazimierz Wierzyński, Melchior Wańkowicz, Rodzina Ulmów, Zygmunt Miłkowski i Polscy Olimpijczycy. II etap konkursu, podobnie jak pierwszy, był pisemny i składał się z pytań zamkniętych oraz z zadań wymagających krótszych i dłuższych odpowiedzi. Do finału ustnego przeszło pięciu najlepszych uczestników.

Gratulujemy laureatom naszego konkursu, którzy otrzymali dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół za zdobycie wysokiego miejsca w konkursach wymienionych w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych” Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Wielkie podziękowania należą się nauczycielom historii: Panu Maciejowi Klamrowskiemu i Panu Krzysztofowi Murawskiemu za całe przygotowanie i zorganizowanie konkursu.

Podziękowania składamy również na ręce naszym fundatorom nagród: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku  oraz Miasto Rumia

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}