W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

finał Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

24.03.2023

finał Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

   finał Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

W dniu 24 marca 2023 r., w naszej szkole odbył w się finał Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”. Kaligrafia to zgodnie z definicją sztuka pięknego, starannego pisania, kształtująca charakter oraz cierpliwość. Tak więc, do finału konkursu zakwalifikowały się Dzieci piszące z niezwykłą cierpliwością i starannością z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej oraz Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 6, 7, 9, 10. Dzieci przepisywały wcześniej przygotowany tekst piórem, na kartkach o zróżnicowanej liniaturze tj. uczniowie klas II na kartkach w trzy linie, uczniowie z klas III na kartkach w dwie linie. Wszystkie prace zostały zakodowane. Komisja oceniająca prace, składająca się z Pań uczących w wyżej wymienionych szkołach, miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy i uczestniczki konkursu dbali o estetykę, starali się zachować prawidłowy kształt, proporcje i łączenie liter. Po wybraniu najpiękniej przepisanych tekstów, prace zostały rozkodowane.

Laureatkami konkursu zostały:

Hanna Chabowska SP 9 z klasy II

Joanna Orzechowska SP 9 – klasa III

II miejsce zajęły:

Jagna Topolewska SP 7 – klasa II

Apolonia Oleksiak z SP 1 – klasa III

III miejsce zajęli:

Artur Barski SP 9 - klasa II

Lena Podgórska z PSPSS - klasa III

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne gratulacje kierujemy do laureatek konkursu.

 

Organizatorki konkursu

Ewa Andruszkiewicz,

Jolanta Rafalska,

Anna Kurowska-Jurczak,

Ewa Kaczmarska- Kosyk,

Elżbieta Idziak

[#3117]  jk, 24.03.2023 12:55 

Zdjęcia (47)

{"register":{"columns":[]}}