W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Ziemi w klasach I - III

27.04.2023

Dzień Ziemi w klasach I - III

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To okazja do promowania ekologicznego stylu życia oraz przybliżenie zagadnień prawidłowej gospodarki odpadami. Coraz bardziej popularne staje się segregowanie śmieci w celu dalszego ich przetworzenia. Śmieci to ogromny problem dla ludzkości. Uczniowie klas I codziennie uczą się w szkole wyrzucać śmieci do właściwego kosza, wiedzą jak dbać o naszą Ziemię! W miesiącu kwietniu Ekobohaterowie z klasy Ia wykonali plakaty przedstawiające prawidłową segregację śmieci.

Ekobohaterowie wiedzą, że z odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym należy oddzielać makulaturę, szkło, plastik, aluminium i tak przygotowane odpady należy wrzucać do odpowiednio przygotowanych do tego pojemników. W książeczce „O planetę dbamy” po wykonaniu plakatu Ekobohaterowie zdobyli kolejną pieczątkę.
 

19 kwietnia uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl muzyczny Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia – „Dorotka w tęczy”, w który wpleciono ekologiczne treści. To przepiękna opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Dorotka, Tchórzliwy Lew, Blaszany Drwal oraz Strach na Wróble w drodze do Szmaragdowego Grodu pokazują jak bezcennym skarbem jest otaczająca nas przyroda i jak należy o nią dbać. Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, a losy głównych bohaterów stały się wzorem do naśladowania w trosce o nasze środowisko. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy Ia wykonali piękne ekologiczne ilustracje
 

Podczas kolejnych zajęć umuzykalniających 25 kwietnia uczniowie klas I-III przenieśli się do krainy czterech żywiołów z bohaterami Iskierką, Wiejkiem Wietrzykiem i Łączkiem Wodniczkiem. Dowiedziały się jak oszczędzać wodę podczas mycia zębów i kąpieli oraz, że nie wolno wyrzucać śmieci do zbiorników wodnych. Dbając o Ziemię powinni sadzić rośliny, a dbając o powietrze jeździć na rowerze i hulajnodze. Poznały dźwięki piły koncertowej, fletu, gitary i fletni pana. Usłyszały piosenki ze znanych bajek, podczas których wyklaskiwały rytmy i śpiewały piosenki.

Uczniowie klas I poprzez realizację projektu ekologicznego „O planetę dbamy” przypomnieli nam, że każdy z nas powinien dbać o środowisko, a odpowiednimi działaniami może zapobiegać zanieczyszczeniu naszej planety. Wspólnie spędzony czas podczas ekologicznego spektaklu i koncertu przyniósł wszystkim wiele korzyści i uświadomił nam, co w życiu jest naprawdę ważne.

Iwona Maćkowiak

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}