W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Kota

22.02.2023

Dzień Kota

W piątek 17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto czyli Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą kotom domowym i dzikim. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o kotach przeczytanych przez Panią Agnieszkę z biblioteki i rodziców dzieci z klasy Ia i IIe- Panią Różę i Panią Małgorzatę oraz Pana Mateusza. Czytanie dzieciom pomaga lepiej zrozumieć otaczającą je rzeczywistość, poszerza wiedzę o świecie, buduje system wartości i kształtuje wrażliwość.

Dzień Kota jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o naszych milusińskich. Przygotowaliśmy galerię prac plastycznych kotów i galerię zdjęć kotów naszych uczniów.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie „Kot w butach”. Przedstawienie przygotowali mali aktorzy z klasy Ia i IIIe. Powstał spektakl o przyjaźni, wierze we własne siły, a także o miłości i prawdzie. Była to wspaniała podróż w świat bajek, a także świat teatru.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom. Zachęcamy do odwiedzenia schroniska gdzie możemy dostarczyć karmę, legowiska, albo posiedzieć wśród mruczących znajomych lub przygarnąć kota.

 

Dziękujemy p. kierownikowi Piotrowi i p. konserwatorom oraz Rodzicom za udział w przygotowaniu uroczystości Dnia Kota.

Iwona Maćkowiak, Martyna Świerczyńska, Ewa Kaczmarska-Kosyk, Helena Bielicka

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}