W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Czystego Powietrza

14.11.2022

Dzień Czystego Powietrza

14 listopada Ekobohaterowie klas pierwszych i wychowania przedszkolnego obchodzili w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie uczestnikom programu ekologicznego „O planetę dbamy- jesteśmy Ekobohaterami”, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, smog i spaliny samochodowe.

W tym dniu odbyło się spotkanie z naczelnikiem Wydziału Klimatu i Ochrony Powietrza w Rumi. Pan Paweł Klawiter-Piwowarski przeprowadził pogadankę na temat zanieczyszczeń powietrza oraz o sposobach ich zapobiegania. Dzięki podejmowanym w szkole tematom o czystym powietrzu, Ekobohaterowie będą świadomi wyzwań, które dotyczą bezpośrednio Rumi i ich samych oraz tego, jak skutecznie przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza tak, by mogli żyć w zdrowym środowisku. Dzień Czystego Powietrza w Polsce to dzień, w którym powinniśmy w szczególny sposób zachęcać do codziennych inicjatyw, aby polepszyć jakość powietrza.

Na pamiątkę spotkania uczniowie klasy Ia wręczyli Panu Pawłowi wspólnie wykonane podziękowanie za zorganizowanie ciekawych zajęć promujących ekologiczne postawy.

 

Helena Bielicka, Iwona Maćkowiak, Joanna Próchniak

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}