W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
Cała_Polska_Czyta_Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

05.10.2023

Nasza szkoła od lat bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcję rozpoczęliśmy od przeczytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Cała Polska Czyta Dzieciom w klasach 1 - 3

W tym roku odbyła się 12 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klasy I e, II a I III c zaprosili na spotkanie z książką uczniów klas I-III. Wojtek z klasy IIa, Pani Helena B i Iwona M przeczytali fragmenty patriotycznych opowieści Wioletty Piaseckiej „Faustynka” i „Ignaś”. Historię powstania książki przedstawili uczniowie klasy III c, a uczniowie klasy I e wiersz o prośbach książki. Aby stać się czytelnikiem biblioteki uczniowie klas pierwszych złożyli  uroczyste pasowanie na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Pasowania dokonała Pani bibliotekarka Małgorzata F. Była to niezwykle miła i doniosła uroczystość, szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy obiecali, że będą pamiętać o złożonych obietnicach. Zapraszamy uczniów klas I-III do krainy książek i do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}