W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Akcja „Wyślij pączka do Afryki 2023"

22.02.2023

Akcja „Wyślij pączka do Afryki 2023"

Mały Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz szósty w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje, aby uwrażliwić uczniów naszej szkoły na problem głodu, ubóstwa dzieci w krajach afrykańskich, a także przeciwdziałać od najmłodszych lat dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

Tegorocznej akcji patronuje hasło

„CHCEMY SIĘ UCZYĆ – POMÓŻ NAM”

W ramach zbierania środków finansowych na w/w cel przeprowadziliśmy dnia 16 lutego 2023 r. w „tłusty czwartek” sprzedaż słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców wraz z dziećmi z klas młodszych. W czasie „kiermaszu wypieków” uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu multimedialnego na temat życia swoich rówieśników na kontynencie afrykańskim. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszyscy z chęcią kupowali słodkości. Najdroższy rogalik został sprzedany za 10 zł, kupił go jeden z nauczycieli😊


 

Dochód uzyskany ze sprzedaży to 1500 zł !!!

Zebrane pieniądze zostały przekazane na wyposażenie oraz bieżącą działalności placówek misyjnych na terenie krajów beneficjentów Fundacji. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.paczek.kapucyni.pl

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serca: Rodzicom, Babciom oraz uczniom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak szczytną, a zarazem słodką akcję. Dziękujemy również uczennicom Kasi i Lenie z klasy 5a oraz Kindze i Ilonie z klasy 2a z Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w sprzedaży wypieków.

 

Zdjęcia (30)

{"register":{"columns":[]}}