W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Akcja „Jak dzieci dbają o zdrowie”

05.12.2022

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniach od 28 listopada do 2 grudnia 2022 r. uczniowie klas I – III brali udział w akcji „Jak dzieci dbają o zdrowie” w ramach projektu „Zdrowo jemy - długo i komfortowo żyjemy”. Mimo, że za oknami chłodno i ponuro, to u nas było barwnie i wesoło. Każdy dzień był inny, każdy przebiegał w innym kolorze, z innym bohaterem dnia. I tak: poniedziałek był to dzień żółty, a bohaterami dnia była gruszka i banan. Wtorek był dniem zielonym , a bohaterami : ogórek i winogrona. Środa – dzień czerwony , a bohaterowie: jabłko i pomidor. Czwartek był dniem pomarańczowym, a bohaterami zostali : marchewka i mandarynka. Ponadto uczniowie z klas 1c, 2a, 2b, 2e, 3a, 3c, 3d zapoznawali swoich rówieśników, jaki wpływ na zdrowie ma spożywanie warzyw i owoców.

Piątek była dniem kolorowym podsumowującym akcję. Jej bohaterami były wszystkie owoce i warzywa. Uczniowie z klas 3b zaprezentowali rówieśnikom z klas I-III inscenizację pt. „Doktor Zdrówko i Witaminki”.

Przez cały tydzień powstawały kolorowe plakaty, kukiełki z owoców i warzyw, zdrowe surówki, sałatki i szaszłyki owocowe. Odbywały się zabawy i gry dydaktyczne oparte na wiadomościach dzieci o warzywach i owocach. Przez cały czas trwania akcji było zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

W. Peck-Stypułkowska, J. Rafalska

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}