W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zielony dzień

15.03.2024

Święty Patryk jest patronem Irlandii, jak również inżynierów, fryzjerów czy bednarzy. W naszej szkole jego święto jest pretekstem do lepszego poznania języka angielskiego i tradycji związanych z Irlandią.

Zielony dzień

W piątek "zazieleniło się” na korytarzach naszej szkoły. 15 marca wszyscy włączyli się w obchody Dnia Świętego Patryka. Przygotowano zielony poczęstunek, skarb na końcu tęczy oraz wystawę prac plastycznych i lapbooków. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznawali najważniejsze fakty związane z obchodami tego święta. Dowiedzieli się m.in: kim był święty Patryk i jaka legenda jest związana z jego osobą, skąd się wziął zwyczaj ubierania na zielono i dlaczego zielona trójlistna koniczyna jest jednym z symboli Irlandii. Było zielono, żywiołowo oraz radośnie, jak na irlandzkie święto przystało!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}