W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wrocławska przygoda Va i Vb

07.06.2024

Podróże kształcą to prawda stara, jak samo podróżowanie. Dlatego uczniowie klas Va i Vb wraz nauczycielami wyruszyli w drogę by poznać tajemnice Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska nas oczarowała.

Wrocławska przygoda Va i Vb

Wrocław to stare piastowskie miasto, ale przygodę z nim zaczęliśmy od największego w Polsce ZOO. Zawsze kontakt z naturą, zwierzętami daje niezapomniane przeżycia i emocje. Tych również nie brakowało. Kolejnym przystankiem podróży było Stare Miasto. Tu nasi uczniowie mogli pochwalić się niedawno zdobytą wiedzą na lekcjach historii czym zaskoczyli przewodnika. Widzieliśmy wrocławską katedrę, ratusz, no i podążaliśmy szlakiem wrocławskich krasnoludków. Pierwszy dzień zakończył się mocnym akcentem. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. To monumentalne dzieło namalowane w II połowie XIX wieku pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka niezmiennie pozostawia wielkie wrażenie. Drugi dzień zaczęłyśmy od wizyty w Kolejkowie czyli warsztaty modelarskie oraz zwiedzanie największej w Polsce makiety kolejowej. Obiekty w miniaturze mogliśmy porównać z widokiem Wrocławia z 49 piętra Skay Tower. Na koniec wizyta na w Muzeum Śląska Wrocław i na stadionie, jedne z aren EURO 2012. Jednak obok wrażeń ze zwiedzania pięknego Wrocławia ważne są również wspólnie spędzone chwile i duża radość z poznawania siebie na wzajem.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}