W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Słowacki na ilustracji

20.03.2024

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno–Recytatorskim „Juliusz Słowacki i jego twórczość” organizowanym z okazji jubileuszu 160-lecia działalności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym. Zakończył się właśnie etap szkolny tego konkursu.

Słowacki na ilustracji

Poezja Juliusza Słowackiego, naszego patrona, była tematem etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowacki i jego twórczość”. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych twórczo zmierzyli się z tym wyjątkowym zadaniem wykonując ilustracje plastyczne do wiersza „W pamiętniku Zofii Bobrówny”. Po wysłuchaniu tekstu i rozmowach dotyczących przesłania oraz odczuć, które nam towarzyszyły zabraliśmy się do przedstawienia swoich wizji plastycznych. Do konkursu zakwalifikowały się prace 47 uczniów. Komisja artystyczna miała wyjątkowo trudne zadanie. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne nagrody za najciekawsze ilustracje dla: Julii Domagały z klasy Vc, Leny Fedrau oraz Wiktorii Golon z klasy VIa. To właśnie ich interpretacje poezji wezmą udział w etapie ogólnopolskim. Ze względu na wysoki poziom prac przyznano również 15 wyróżnień. Wszyscy młodzi artyści otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}