W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomaganie jest łatwe

03.06.2024

Czasem by komuś pomóc wystarczy mały gest, ot choćby kostka mydła czy szczoteczka do zębów. Od połowy maja w Naszej szkole trwała zbiórka artykułów higienicznych i za pośrednictwem „Redemptoris Missio” Fundacji Pomocy Humanitarnej wysłano je do Afryki.

Pomaganie jest łatwe

W szkole wystarczy „rzucić” hasło – jest zbiorka dla potrzebujących. W kilka chwil jest odzew i potrzebne artykułu pojawiają się. Tak też było z akcją „Kup Pan szczotkę”. Polegała ona na zbiórce szczoteczek do zębów, past i mydła w kostce. Te artykuły higieniczne są bardzo potrzebne w krajach afrykańskich, gdzie tak naprawdę brakuje wszystkiego. Fundacja „Redemptoris Missio” zajmuje się wspieraniem lokalnych, afrykańskich społeczności już od 1992 roku. Tym razem Nasza szkoła włączyła się w tę pomoc. W podziękowaniu za zaangażowanie otrzymaliśmy od Fundacji tytuł „Szkoły z misją”.

{"register":{"columns":[]}}