W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

O Laur Niepodległej

10.11.2023

Święto niepodległości to nie tylko uroczyste apele czy podniosłe pieśni. To również wiedza o historii Polski. W I Powiatowym Konkursie „O Laur Niepodległej” najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły.

O Laur Niepodległej

Organizatorem powiatowego konkursu byli nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance. Po kilkuletniej szkolnej edycji postanowili, go rozszerzyć na cały powiat czarnkowsko-trzcianecki. Zakres wiedzy, jaką musieli wykazać się startujący uczestnicy był bardzo szeroki.  Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące historii walk Polaków o niepodległość: powstań śląskich czy powstania wielkopolskiego. Musiała również wykazać się wiedzą z zakresu heraldyki, literatury początku XX wieku, a w szczególności związanej z walkami Polaków o niepodległość. Ważnym elementem rywalizacji były pytania odnoszące się do znajomości polskich pieśni patriotycznych. Pierwsze miejsce w tych zmagania zajęli nasi uczniowie – Wojciech Król z klasy VIb, Julia Kaczmarzewska z klasy VIIa oraz Filip Dominiczak z klasy VIIa.  Gratulujemy!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}