W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nobel i mleko

26.03.2024

Marzec to kolejna odsłona „Luźnych lekcji z naukowcami” w szkolnej świetlicy. Tym razem głównym bohaterem ciekawostek naukowych był Alfred Nobel, szwedzki wynalazca i fundator Nagrody Nobla.

Luźna lekcja z naukowcami

Alfred Nobel szwedzki inżynier, chemik, przemysłowiec, wynalazca dynamitu. Jednak po sukcesie komercyjnym Alfred Nobel miał wyrzuty sumienia, że przyczynił się swoim wynalazkiem to wielu nieszczęść. Postanowił cały swój majątek przeznaczyć na czynienie dobra. Ustanowił i ufundował nagrodę za dokonania pokoje na rzecz ludzkości.

Wszyscy słyszeli o Nagrodzie Nobla – to jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych w różnych dziedzinach – medycynie, chemii, fizyce czy nagroda pokojowa.

Każda luźna lekcja z naukowcami to eksperyment. Tym razem uczniowie bawili się w malarzy ekspresjonistów. Fantazyjne wzory wyczarowali w mleku. Ta prosta metoda malarska, do której potrzeba głębokiego talerza, mleka i barwników spożywczych daje dużo radości.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}