W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Newton i balon

08.05.2024

„Luźne lekcje z naukowcami” to projekt realizowany w szkolnej świetlicy. Jego celem jest przybliżenie w przystępny sposób postaci znakomitych naukowców a przy tym zachęcenie dzieci do eksperymentowania.

Newton i balon

W ostatniej odsłonie projektu głównym bohaterem był sir Izaaka Newton (urodzony 4 stycznia 1643 r. w Woolsthrope, zmarły 31 marca 1727 r. w Kensington) – fizyk, matematyk, astronom i alchemik. Anglik, który stworzył rachunek różniczkowy, prawo powszechnego ciążenia i prawa dynamiki. Czyli wszystko czego potrzebuje człowiek by polecieć w kosmos. Po poznaniu sylwetki znakomitego fizyka, uczniowie wykonali doświadczenie pod nazwa „gazowy balon”. Dzieci poznały sposób pozyskania dwutlenku węgla z octu i sody. Przy pomocy tych dwóch substancji szybko napełniły balon. „Luźne lekcje z naukowcami” to była fantastyczna przygada w świecie nauki.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}