W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mistrzynie pięknego czytania

23.04.2024

Czytanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie uczeń zdobywa w szkole. Jednak, by osiągnąć mistrzostwo należy ćwiczyć. Służą temu między innymi konkursy pięknego czytania. Etap szkolny Mistrza Pięknego Czytania właśnie został rozstrzygnięty.

Mistrzynie pięknego czytania

W naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje w ramach konkursu Mistrza Pięknego Czytania, do którego przystąpili uczniowie z klas I-III. Uczestnicy prezentowali przygotowany przez siebie utwór autorstwa Jana Brzechwy oraz losowo wybrany wiersz. Jury w składzie: Joanna Król, Joanna Matuszak i Iwona Ciechanowicz oceniała prezentacje uczestników w oparciu o następujące kryteria: tempo czytanego tekstu, jego artykulacja i interpretacja. Po obradach wyłoniono zwycięzców. „Jedynkę” będą reprezentować: Marianna Cybulska z klasy Ic, Julia Karpińska z klasy IIa i Blanka Łotysz z klasy IIIb. Gminne eliminacje odbędą się 8 maja w Szkole Podstawowej nr 2.

Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w literackich zmaganiach, tym bardziej, że 23 kwietnia przypadał Światowy Dzień Książki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}