W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Logiczny dzień

20.04.2024

Kostka Rubika to zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Od tego czasu powiły się jej niezliczone modyfikacje i wciąż przybywa fanów tej matematycznej zabawy. W naszej szkole w minionym tygodniu obchodzono Dzień Kostki Rubika.

Logiczny dzień

Wyobraźnia przestrzenna, koncentracją, sprawność i logiczne myślenie to tylko niektóre z umiejętności jakie możemy wypracować przy układaniu Kostki Rubika. Nasi uczniowie opanowali je wszystkie, a kostkę 3x3 układają w niecałą minutę. Karol, Szymon, Igor, Franek, Leon, Ola, Oliwia, Filip i Marcin są w tym mistrzami. Dzięki nim, nawet najmłodsi uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach i poznać przeróżne modele i wielkości kostek oraz poznać techniki ich układania.

Oprócz tego, hol szkoły wypełniły bajecznie kolorowe prace plastyczne i fotograficzne związane ze słynną Kostką Rubika, która 17 kwietnia obchodziła swoje święto. Najciekawsze pomysły związane z zabraniem ze sobą kostki w podróż zostały nagrodzone. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku podejmiecie nasze wyzwanie i pobijemy rekord 54 sekund.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}