W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Hejt, fake newsy - w sieci nic nie ginie

Hejt, fake newsy - w sieci nic nie ginie 
2023-10-17 09:50
 

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance, Trzcianka ul. Staszica 6 
 • KIEDY

  17 października 2023 (wtorek)

  godz. 09:50

  DODAJ DO KALENDARZA
 • GDZIE

  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

  Trzcianka ul. Staszica 6

Statystycznie na pięć pozytywnych komentarzy w sieci przypadają dwa negatywne. Konto ze zmyślonymi danymi tylko wydaje się anonimowe. Mowa nienawiści w sieci niesie taką samą odpowiedzialność prawną, jak nienawiść wyrażona wprost. Podszywanie się pod kogoś w mediach społecznościowych jest karalne. W cyberświecie fałszywe oskarżenia nie znikają.

Hejt, fake newsy -
w sieci nic nie ginie

Po sukcesie I edycji akcji „Adwokaci rozjaśniają prawo” w 2022 r., adwokaci wracają do naszej szkoły, tym razem by pokazać siódmoklasistom, jak się bronić przed cyberhejtem, cyberstalkingiem, jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie. Akcja będzie miała miejsce 17 października, na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej.

Organizatorem akcji jest Naczelna Rada Adwokacka i Komisja Edukacji Prawnej przy NRA.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}