W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Biało-czerwone święto

28.04.2023

Maj to miesiąc szczególny, nie tylko w przyrodzie, ale i historii naszego kraju. W tym roku mija 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance obchody majowych świąt rozpoczęto dożo wcześniej.

Biało-Czerwone Święto

Przez cały tydzień motywem przewodnim zarówno na lekcjach jak i przerwach były barwy biało-czerwone. Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach historii, oraz godzinach wychowawczych poznawali dzieje uchwalenia i wprowadzenia w życie Konstytucji 3 Maja. Piękną postawą patriotyczną wykazali się uczniowie klas młodszych i przedszkolaki. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z historią naszego kraju, oglądały film edukacyjny, wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. Wiedzą również, jak się należy zachować podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego. Każdy mógł odpowiedzieć na pytanie „Co to jest Konstytucja?”. Odpowiedzi przypinano na specjalnie przygotowanych tablicach w holu głównym szkoły. Punktem kulminacyjnym było ułożenie wielkiej flagi przez całą szkolną społeczność na boisku. Przez utworzenie tego symbolu, chcieliśmy pokazać, że jesteśmy wdzięczni i dumni, że możemy być obywatelami Polski.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}