W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

30 lat z matematyką

21.03.2024

Matematyczny Kangur to najbardziej masowy konkurs przedmiotowy na świecie. Jego pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był australijski popularyzator matematyki Peter O'Halloran. Od 1990 roku „Kangur” odbywa się w Europie, a od 30 lat uczniowie zmagają się z królową nauk w naszej szkole.

30 lat z matematyką

W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego wzięło udział 58. uczniów naszej szkoły. Z zadaniami zmagali się uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Zadania były pogrupowane w kategorie Żak, Maluch, Beniamin i Kadet. Na całym świecie konkurs przebiegał tak samo, o godzinie 9:00 uczniowie otrzymali karty do kodowania, następnie testy z zadaniami i przez 70 minut rozwiązywali matematyczne łamigłówki. O wynikach tych wyliczeń dowiemy się za pięć tygodni. W Polsce organizatorem Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Trzymamy kciuki za naszych matematyków!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}