W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyjazd na strzelnicę

strzelnica 7

W dniu 17 maja uczniowie klasy VIII w ramach zajęć EDB  udali się do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie, gdzie znajduje się wirtualna strzelnica. 

Celem wycieczki było zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa przebywania na strzelnicy, zaznajomienie z budową broni oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich.

Strzelnica znajduje się w budynku warsztatów szkolnych. Mieści cztery stanowiska i jest wyposażona w kopie niemieckich karabinów HK 416 oraz austriackich pistoletów Glock 19X , które wielkością, wagą i wykonaniem są niemal identyczne z oryginałami.  Zamiast amunicją, strzelają wiązkami lasera. Cele wyświetlane są na projektorze. Duży ekran zajmuje całą ścianę i pokazuje obiekty, zarówno statyczne, jak i ruchome, do których uczniowie mogli mierzyć z broni.

Po zajęciach praktycznych był czas na spacer po mieście. 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}