W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Regulamin biblioteki

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek, czasopism i audiobooków korzystać można:

-  wypożyczając je do domu /lektury szkolne, literatura piękna, książki popularnonaukowe, audiobooki, 

- czytając lub przeglądając na miejscu /encyklopedie, słowniki, czasopisma.

 3. Biblioteka czynna jest codziennie zgodnie z zatwierdzonym i wywieszonym planem zajęć.

4. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 2 tygodni /w tym audiobooki/ z możliwością przedłużenia wypożyczeń na kolejny okres.

5. Biblioteka pełni również funkcję czytelni zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

6. Do biblioteki wchodzi się bez okryć wierzchnich i tornistrów /tornistry/ plecaki należy pozostawić przed wejściem do biblioteki.

7. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.

8. Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki i audiobooki /osoba wypożyczająca audiobook powinna sprawdzić stan płyty przed wypożyczeniem, a ewentualne problemy z jej odtwarzaniem natychmiast zgłosić bibliotekarzowi/. W przypadku ich zniszczenia /m.in. notatki ucznia, porwane kartki, sklejone kartki, zalanie książki, pęknięcie płyty CD/ lub zgubienie zobowiązany jest zwrócić bibliotece taką samą książkę .W zamian zniszczonej/zagubionej książki rodzic może również zwrócić inną pozycję wskazaną przez bibliotekarza, odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej zniszczonej/zagubionej książki lub audiobooka.

9. Uczniowie i pracownicy, którzy z niej odchodzą, zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.

10.Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki najpóźniej na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.

 11.Uczeń ma prawo wypożyczyć książki na okres wakacji, pod warunkiem, że na jego karcie bibliotecznej nie ma żadnych zaległości. Za wypożyczenia na okres wakacji uznaje się wypożyczenia dokonane po 20 czerwca.

 13.Biblioteka przyjmuje od uczniów wartościowe, niezniszczone książki/audiobooki o treści dostosowanej do wieku uczniów Szkoły Podstawowej. Uczniowie zgodnie z regulaminem WSO otrzymują w zamian punkty z zachowania. Nauczyciel bibliotekarz ma prawo odmówić przyjęcia książki/audiobooka do księgozbioru biblioteki szkolnej.

 

{"register":{"columns":[]}}