W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wojewódzkie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego

Na scenie stoi większa grupa osób kobiety i mężczyźni, z których większość trzyma w rękach oficjalne teczki z dokumentami lub dyplomami.

27 maja 2026 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Spotkanie zorganizowane przez wojewodę Jacka Brzozowskiego zgromadziło przedstawicieli władz lokalnych, w tym delegację samorządowców reprezentujących Powiat Zambrowski.

Wydarzenie zorganizowano w rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych, które odbyły się w 1990 roku. Była to okazja do podsumowania ponad trzech dekad funkcjonowania polskiej samorządności oraz podziękowania osobom, które odpowiadają za realizację zadań publicznych i rozwój lokalnych społeczności.

Podczas uroczystości wojewoda Jacek Brzozowski przypomniał o reformie sprzed 36 lat, dzięki której mieszkańcy zyskali bezpośredni wpływ na funkcjonowanie swoich miast i gmin. Podkreślił, że praca w samorządzie wiąże się z odpowiedzialnością i stałą obecnością blisko spraw ludzkich.

W imieniu zgromadzonych samorządowców głos zabrał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, wskazując na całodobowy charakter tej służby oraz konieczność działania ponad osobistymi przekonaniami dla dobra mieszkańców.

W trakcie spotkania wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński przyznał Odznaki Honorowe za zasługi dla samorządu terytorialnego, które trafiły do rąk przedstawicieli władz miejskich, gminnych oraz instytucji samorządowych.

Listy do uczestników skierowali również minister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski oraz poseł Krzysztof Truskolaski.

W wojewódzkich obchodach aktywnie uczestniczyli gospodarze miast i gmin z terenu Powiatu Zambrowskiego. W składzie delegacji znaleźli się:

  • Robert Maciej Rosiak – Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego (reprezentujący Starostę Zambrowskiego Edytę Marchelską-Groszfeld),
  • Kazimierz Dąbrowski – Burmistrz Miasta Zambrów,
  • Jarosław Kos – Wójt Gminy Zambrów,
  • Andrzej Pskiet – Wójt Gminy Szumowo,
  • Dariusz Modzelewski – Wójt Gminy Rutki.

Wszyscy wymienieni przedstawiciele otrzymali oficjalne podziękowania w formie dyplomów oraz okolicznościowe piny, stanowiące wyraz uznania za ich pracę na rzecz mieszkańców i rozwój jednostek samorządu terytorialnego w Powiecie Zambrowskim.
Tekst: Marzena Mioduszewska Starostwo Powiatowe w Zambrowie
Zdjęcia: Robert Rosiak Wicestarosta Zambrowski
Więcej zdjęć na Facebook-u Starostwa Powiatowego w Zambrowie

Zdjęcia (8)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
28.05.2026 13:55 promocja@powiatzambrowski.com
Pierwsza publikacja:
28.05.2026 13:55 promocja@powiatzambrowski.com
{"register":{"columns":[]}}